Aktualności i wydarzenia w których biorę udział


Zobowiązania wobec mieszkańców Chorzowa

Artur Żurek – kandydat niezależny, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Chorzów. Moje zobowiązania wobec Chorzowian: 1. Zablokuję możliwość zasiadania przez Prezydenta oraz Radnych w spółkach miasta i czerpania z tego faktu korzyści majątkowych. 2. Zadbam o profesjonalne zarządzanie, zatrudnienie kompetentnych managerów i specjalistów na kluczowych stanowiskach (wiceprezydentów, dyrektorów). 3. Chorzów musi znaleźć się w czołówce miast wykorzystujących środki unijne! Będę pozyskiwać fundusze na ważne inwestycje, np. domy spokojnej starości, termomodernizację kamienic, rekultywację terenów skażonych, budowę odkrytego basenu miejskiego. 4. Dofinansuję szpital miejski – wysoki poziom opieki medycznej to bezpieczeństwo każdego z nas. 5. Poprawię jakość życia rodzin przez stworzenie nowych miejskich żłobków i przedszkoli, a także rodzinnych stref w parkach. 6. Zadbam o poprawę stanu powietrza, m.in. przez przyłączenie większej liczby budynków do sieci ogrzewania miejskiego. 7. Zniosę opłaty za parkowanie dla petentów Urzędu Miasta oraz rodzin pacjentów szpitala dziecięcego. 8. Dopilnuję rozbudowy miejskiej sieci ścieżek rowerowych wraz ze stacjami napraw rowerów. 9. Pozostanę człowiekiem uczciwym i pomocnym, otwartym na dialog oraz współdziałanie ponad podziałami - dla dobra Chorzowa i jego mieszkańców. Chcę, by za kilka lat mój syn mógł być dumny z tego, co zrobiłem dla naszego miasta


Zarejestrowany w Państwowej Komisji Wyborczej, Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Chorzów

Szanowni Państwo postanowiłem, że dołoże wszelkich starań aby poprawić wizerunek miasta jak również status mieszkańców Chorzowa. Dlatego razem z wyjatkową grupą ludzi, uczciwych, pełnych empatii utworzyliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Chorzów bo tylko tak możemy bezpośrednio wpłynąć na odbudowę naszego miasta. Już wkrótce przedstawimy Państwu nasz program, który chcemy realizować w mieście. Chciałbym aby to ludzie " wygrywali " wybory, a nie pieniądze.


Festyn Charytatywny w Bytomiu

25 czerwca miałem zaszczyt brac udział w współorganizowaniu Festynu Charytatywnego dla Szymonka.


Koncert Charytatywny

7 Kwietnia w MCK Ruda Śląska ul. Niedurnego 69 o godzinie 17.00 organizujemy ze Stowarzyszeniem Śląskim Koncert Charytatywny dla Mirosława Piecko. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie, wstęp na koncert jest bezpłatny. Każda osoba będzie mogła dobrowolnie wrzucić do puszki pieniądze, które będą przeznaczone na leczenie Pana Mirosława w walce z glejakiem mózgu.


Ulepszone Logo

Przedstawiamy nasze nowe ulepszone logo Stowarzyszenia Śląskie. Zdajemy sobie sprawę, że logo jest tylko znakiem, a nasza praca jest najważniejszym wyznacznikiem, z której będziemy rozliczani przez społeczeństwo. Zapraszamy do wspólnych działań z nami na rzecz Śląskich miast.


#Udaruj Mi Zdrowie

Rusza akcja Stowarzyszenia Śląskiego organizowana pn. „#UdarujMiZdrowie”. Jej celem jest uświadamianie osobom dorosłym, jak ważna jest nie tylko profilaktyka udarów, ale także szybka interwencja w przypadku wystąpienia objawów choroby.


Koncert Charytatywny Kolęd i Pastorałek dla Julki Sabel.

Podczas Koncertu wylicytowano koszulkę i piłkę z podpisami Ruchu Chorzów przekazaną od Stowarzyszenia Śląskie. Cieszę się, że nasza grupa przyczyniła się do wsparcia tej jakże wspaniałej akcji. Na ogormne słowa uznania zasługuje Przemysław Bała, który już zorganizował niejeden koncert. Jest On ogromnym wzmocnieniem Stowarzyszenia Śląskie.


Sukces

Po wielu miesiącach opublikowano w piśmie naukowym "Medycyna Ogólna i Nauki o Zdrowiu" m.in moją pracę na temat Narażenia na hałas załogi karetki Pogotowia. Ważny moment w rozwiązywaniu tego problemu.


Stowarzyszenie Śląskie zaprasza na szkolenie z I pomocy.

Wszystkich chętnych chcących nauczyć się technik udzielania pomocy w stanie zagrożenia zdrowia i życia zapraszamy 3 Stycznia o godzinie 9.00 do Fitness Factor ul. Graniczna 92 Chorzów.


Zdrowych i Radosnych z najbliższymi Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2018

Wszystkim bez wyjątku życzę aby te Święta Bożego Narodzenia spędzili w spokoju i zdrowiu wraz z rodzinami.


Nieformalne Stowarzyszenie Śląskie

Z dniem 1 Grudnia rozpocząłem nowy etap działań społecznych. Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów nabrało rozpędu, więc mogę zostawić je w dobrych rękach. Od dziś pora na działania w nieco innym, większym kręgu.Wraz z póki co nieformalnym Stowarzyszeniem Śląskim mam nadzieję podbić nie tylko serca mieszkańców Chorzowa, ale całego Śląska. No to zaczynamy! https://www.facebook.com/slaskie30/?fref=ts


We wrześniu na terenie Kościoła Św. Antoniego odbył się Fetsyn Charytatywny

Celem festynu była zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, podopiecznych Fundacji Iskierka.


14 Lipca wraz z grupą " Wszyscy Razem, Wszyscy Równi"

Bardzo się cieszę, że mogłem czynnie uczestniczyć w festynie Charytatywnym dla Lenki i Tomka w Świętochłowicach.


Prace nad ociepleniem budynków już widoczne

Cieszę się bardzo, że nasza wspólnota mieszkaniowa znajdująca się przy ulicach: Kochanowskiego, Odrowążów, Łukasińskiego, Karpacka jest już bliska ukończenia. Nie siadam na laurach i dalej pracuję dla naszej wspólnoty


Prace nad ociepleniem budynków

Dzięki pracy społecznej w zarządzie wspólnoty nr 34 w Chorzowie - po 10 latach starań w końcu udało się rozpocząć prace nad ocieplaniem bloków mieszkalnych.


Dziękuję!

Dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy w plebiscycie Człowiek Roku 2016 w Chorzowie. Mój udział w tym plebiscycie jest zasługą Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów - gdyby nie Stowarzyszenie nie byłoby tego sukcesu. Wygrana jest potwierdzeniem tego, że Stowarzyszenie tworzą osoby które w swoje działania wkładają dużo serca. Jestem dumny z tego, że spotkałem na mojej drodze ludzi pozytywnych, którzy tak jak ja chcą zmienić miasto Chorzów na lepsze.
Dziękuję również innym, wymienionym w plebiscycie osobom - to że się w nim znaleźliśmy już jest wygraną.
I chyba najważniejsze - Dziękuję mojej żonie Natalii i synowi Szymkowi - to Wam chciałbym zadedykować tą wygraną. Dziękuję Wam za wiarę i wsparcie jakie dajecie mi każdego dnia - Dziękuję za to, że jesteście przy moich wzlotach i upadkach.


Miłość i balony... czyli Walentynki z Nowoczesnym Chorzowem

Miejsce: Park Róż w Chorzowie
Data: 14 luty 2017
Godzina: 16.00
Cel: Walentynki z Nowoczesnym Chorzowem
Dla 100 pierwszych osób balon z helem, który można wysłać w świat - wyznając tym samym miłość drugiej połowie.
To nasza druga akcja organizowana w Parku Róż, który mamy nadzieję zostanie dzięki temu jednym z bardziej rozpoznawalnych i docenianych miejsc w Chorzowie.
Zapraszamy wszystkich zakochanych, kochających i chcących kochać do spędzenia tego dnia z nami. Będziemy nie tylko puszczać balony, ale również zachęcać do celebrowania miłości, pojednania i przekazywania pozytywnych uczuć każdego dnia!
Szanujmy i kochajmy się każdego dnia - a miasto Chorzów stanie się piękniejszym i weselszym miejscem.


Walentynki z Nowoczesnym Chorzowem

Szanowni Państwo,
Widzimy się 14 lutego w Chorzowie. W jakim celu?
Więcej informacji o walentynkowej niespodziance już wkrótce!


Dziennik Zachodni - Człowiek Roku

Szanowni Państwo,
Zapraszam do oddawania głosów na moją osobę w plebiscycie Dziennika Zachodniego - Człowiek Roku. Głosy można oddawać od 13.01.2017 na portalu Nasze Miasto.
Za każdy głos dziękuję.


10.12.2016 Zaproszenie od Fabryka Nordika

Dnia 10.12.2016 będę obstawiał zabezpieczenie medyczne w Rudzie Śląskiej podczas akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Fabryka Nordika.
Tego dnia towarzyszyć mi będzie Nieformalne Stowarzyszenie Nowoczesna Ruda Śląska


08.12.2016 Kalendarz Organizacji Pozarządowych Miasta Chorzów

Członkowie Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów dnia 08.12.2016 będą brać udział w sesji fotograficznej do Kalendarza Organizacji Pozarządowych.
Kalendarz ten będzie podarunkiem dla osób, które najbardziej wspierają Fundacje S.O.S prowadzącą przytulisko dla zwierząt w Chorzowie.


06.12.2016 Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów w Szpitalu Dziecięcym

Członkowie Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów wraz z Flashem odwiedzą w Dzień św. Mikołaja dzieci ze szpitala na Truchana w Chorzowie.
Jak to bywa w Dniu św. Mikołaja, rozdawane będą drobne upominki, które mam nadzieję przyniosą trochę radości i uśmiechu.

Tego dnia odwiedzimy również Ośrodek Opiekuńczy przy ul. Siemianowickiej w Chorzowie licząc na to, że i tu kilka drobnych upominków przyniesie radość.


17.11.2016 BIEG DLA KORNELKI

Zostań św. Mikołajem.
Nowoczesna Ruda Śląska, Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja i ja...
My pobiegniemy, a Ty? Akcja dla chorej Kornelki już 4.12.2016 w Rudzie Śląskiej. Zapraszam.


15.11.2016 GRAJ I POMAGAJ!

Piłka nożna i pomoc?
Da się połączyć! Kolejna pozytywna akcja Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów.
Tym razem pomagamy Fundacji S.O.S z Chorzowa - a dokładniej małym podopiecznym. Zapraszamy do udziału.


15.11.2016 ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA POTRZEBUJĄCYCH

Szanowni Państwo,
Do końca listopada 2016 r. zbieramy książki dla potrzebujących z Chorzowa i Rudy Śląskiej. Są to dwie osobne akcje, które łączą pozytywni ludzie.
Jedna zorganizowana została przez Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów a druga przez Nowoczesną Rude Śląską. Zapraszam do wsparcia. Więcej informacji na plakatach i FB.


14.10.2016 RADNY W URZĘDZIE MIASTA CHORZÓW

Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować że p. Artur Żurek został członkiem Chorzowskiej Rady Dzaiałalności Pożytku Publicznego. Gratulujemy!


14.10.2016 Wspólnota Mieszkaniowa 34

Działania we Wspólnocie przynoszą efekty. Zapadła decyzja o ociepleniu budynków!
Nadmienić trzeba, że mieszkańcy kilka lat czekali na taką decyzję. Jestem dumny, że w końcu udało się to osiągnąć :)


04.09.2016 Nowoczesna Ruda Śląska

Poszerzamy horyzonty a tym samym miejsca niesienia pomocy.
Trwają prace nad Stowarzyszeniem Nowoczesna Ruda Śląska, w których biorę udział.
Zapraszamy do współpracy! - kontakt - tel.:+48 508 674 200, e-mail: biuro@arturzurek.pl


04.09.2016 Szkolenia z Pierwszej Pomocy

Od 05.09.2016 ruszają Szkolenia z Pierwszej Pomocy dla uczniów III klas gimnazjów.
Szkolenia będą prowadzone przeze mnie oraz przez Flasha Chorzowskiego. Akcja potrwa cały wrzesień.


14.07.2016 Akcja NAKRĘTKI!

Jeżeli posiadasz w domu nakrętki z napojów i nie wiesz jak je wykorzystać - skontaktuj się ze mną!
Nakrętki zostaną przekazane w dobre ręce i wykorzystane do pomocy chorym dzieciom.
Akcja bezterminowa - kontakt w sprawie nakrętek tel.:+48 508 674 200, e-mail: biuro@arturzurek.pl


13.07.2016 Tour de Pologne - Chorzów

Serdecznie zapraszam do Strefy Kibica w Chorzowie przy Placu Powstańców.
Tak jak w ubiegłym roku wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesny Chorzów będziemy walczyć o rower dla chorego chłopca z Chorzowa.
Więcej o zeszłorocznej akcji: www.dziennikzachodni.pl/bohater


29.06.2016 TVP KATOWICE godz. 18.00

Serdecznie zapraszam na historię Flasha Chorzowskiego maskotki Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów :)
Reportaż został zrealizowany przez TVP Katowice a przy jego tworzeniu uczesniczyła załoga Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów.


Wygraliśmy! Upiększamy Chorzów!

Projekt Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów wygrał w konkursie Tesco.
Serdecznie dziękujemy za wszystkie oddane na nas głosy. Dzięki tej wygranej wspomożemy dwie placówki wspierające dzieci z autyzmem. Powstanie między innymi spot, który będzie miał na celu uświadomić społeczeństwo czym jest autyzm i jak pomóc osobom chorym.


24.06.2016 Stadion Kresy w Chorzowie

II Nocny Turniej Nocny organizowany przez Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów dla programu Praca za Czynsz.


19.06.2016 Szyb Prezydent Chorzów

Zostań dawcą! Oddaj krew! Ambulans będzie czekać od godz. 14.30 do godz. 17.30. Akcja połączona będzie z piknikiem rodzinnym.