Marzenia o lepszym jutrze

Początek Komitetu Wyborczego Nowoczesny Chorzów to 2014 rok.
Jak powstał Komitet? Zamysłem było wprowadzenie nowego spojrzenia na miasto Chorzów - spojrzenia młodych osób, specjalistów z różnych dziedzin. Osoby te miały wykazywać się pozytywnym działaniem, chęcią współpracy, chęcią działania i często poświęcenia czasu prywatnego dla polepszenia dobra ogółu. Komitet miał współpracować z każdym, niezależnie od tego czy była to znana partia, czy społecznik z pomysłami.
To, że nie otrzymaliśmy wystarczającej liczby głosów nie było dla nas porażką. Myślę, że był to swego rodzaju sukces patrząc na to, z jakimi partiami przyszło nam się zmierzyć. Zaznaczyć tu trzeba, że partie i organizacje startujące w wyborach miały dużo większy budżet i o wiele większe doświadczenie. Dla nas sukcesem były oddane przez mieszkańców Chorzowa głosy, to że staliśmy się rozpoznawalni. Jedyne, czego możemy żałować to to, że nie poznaliśmy wszystkich mieszkańców! A od tych, którym daliśmy się poznać uzyskaliśmy cenne rady i informacje, takie jak np. fakt, że są oni już przemęczeni obecnymi działaczami w mieście.
Na jakiś czas zawiesiliśmy plany polityczne. Po wyborach udowodniliśmy, że jesteśmy gotowi działać nawet mimo braku wynagrodzenia z tego tytułu. Często z własnych środków organizujemy akcje, które mają pokazać potencjalnym inwestorom, że warto inwestować w Chorzów. Zależy nam na polepszeniu warunków życia mieszkańców - to dla nas priorytet! W jakimś sensie kierujemy się maksymą "bo jak nie my to kto".
Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów powstało w 2015 roku i jest to nic innego jak ruch społeczny. Powstaliśmy, ponieważ wszyscy członkowie mieli podobne odczucia, chcieli działać.
Podczas działań Komitetu Wyborczego Nowoczesny Chorzów zobaczyliśmy, że słowa polityk czy polityka nie kojarzą się zbyt dobrze. Często pod tymi słowami można odnaleźć nadszarpnięte zaufanie mieszkańców nad którym się już nie pracuje. Bycie politykiem to praca 24h na dobę i trzeba tą pracę godnie i sumiennie wykonywać. Mimo tego, że nie ma nas w radzie miasta, pracujemy 24h na dobę, wykonujemy naszą pracę godnie i sumiennie a przede wszystkim, pracujemy nad zaufaniem mieszkańców. Jako Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów mamy mnóstwo pomysłów na polepszenie warunków bytowych mieszkańców. Przygotowaliśmy programy dla miasta, ktore dotyczą np. opieki medycznej, miejsc pracy, gospodarki mieszkaniowej, zwiększenia bezpieczeństwa czy spędzania wolnego czasu.
Mamy swój harmonogram działań, którego się trzymamy. Z końcem roku organizowane są spotkania, podczas których omawiamy co dobrze wykonaliśmy, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować. Zaznaczyć jednak trzeba, że każda zrealizowana akcja przynosi satysfakcję, zwłaszcza gdy widzimy zadowolonych mieszkańców. Koniec 2017 roku to rozstanie ze Stowarzyszeniem Nowoczesny Chorzów. Choć była to bardzo trudna decyzja, to osobom ze byłego Stowarzyszenia zawszę będę dobrze życzył i kibicował. Nowe Stowarzysznie Śląskie założyłem wraz z osobami, dla których wartości takie jak niezależność i uczciwość wobec innych będą zawsze priorytetem. Chcę aby mój syn dorastał w mieście, które będzie wyróżniające się w regionie, dlatego całym sercem angażuję się w życie miasta aby każdemu z nas żyło się coraz lepiej.


DZIAŁALNOŚĆ

PRASA I DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA


OFICJALNY KANAŁ YOUTUBE STOWARZYSZENIA NOWOCZESNY CHORZÓW