Artur Żurek - Człowiek z Pasją

Być Świętym Mikołajem
Wszystko zaczęło się w 2011 roku, który zakończyłem moim nowym wcieleniem - zostałem św. Mikołajem. Jako Mikołaj pomagałem Fundacji Activ Bajernhelp na rzecz dzieci z Domów Dziecka. W przebraniu odwiedzałem dzieci z Domów Dziecka na terenie Śląska i rozdawałem drobne podarunki, które udało się pozyskać od firm oraz osób prywatnych. Tamto, przedświąteczne wydarzenie obudziło we mnie chęć pomagania, chęć zaangażowania się w sprawy innych.
Ratownik medyczny i dzieci
Święta nie trwają cały rok, stąd postanowiłem wymyśleć inny rodzaj pomocy niż bycie Mikołajem. Połączyłem moją pasję zawodową z chęcią pomagania. Rezultatem okazały się instruktaże z pierwszej pomocy w Domach Dziecka. Dzieci chętnie przyswajały wiedzę i uczyły się, jak reagować w sytuacjach zagrażających życiu.
Na większą skalę
Rok 2012 okazał się być przełomowy. Z osoby, która niosła pomoc i wiedzę - stałem się członkiem zarządu Wspólnoty nr 34. Od tamtego momentu byłem odpowiedzialny za działania na rzecz dobra mieszkańców Chorzowa. Wziąłem to za kolejną życiową misję! Osiągnięcia? Zmieniliśmy firmę zarządzającą na firmę ABC Nieruchomości. Zmiana ta okazała się sukcesem i przyniosła wiele korzyści takich jak obniżenie kosztów utrzymania budynku czy polepszenie stanu technicznego budynków i obszarów wokół nich.
Czas na młodych - czas na Nowoczesny Chorzów!
Chyba każdy z nas ma mniejszą bądź większą chęć naprawy swojego otoczenia. We mnie taka chęć zrodziła się przy pierwszej mojej styczności z ludźmi potrzebującymi, których mimo ogromu problemów i bólu uszczęśliwa nawet najmniejszy podarek. Chciałem działać na jeszcze większą skalę i tak powstał pomysł Komitetu Wyborczego Nowoczesny Chorzów - więcej w zakładce STOWARZYSZENIE

Działalność

Prasa


Telewizja

Chorzowianin - 21.06.2016 - Piknik Rodzinny z udziałem Stowarzyszenia Nowoczesny Chorzów


Fakt - 22.09.2015 - Film instruktażowy o tym, co zrobić gdy zadławi się dziecko

Dostępny pod adresem: www.fakt.pl


Chorzowianin - 25.11.2015 - Wybory Chorzów


Chorzowianin - 01.07.2015 - Nowoczesny Chorzów