Artur Żurek - Człowiek z Pasją

Podstawowe dane: Artur Żurek, urodzony w Rudzie Śląskiej w 1984 r.
Moja miejsce: to oczywiście Chorzów, gdzie mieszkam wraz z rodziną i gdzie realizuje swoje pasje.
Wykształcenie: ukończone studia wyższe na kierunku Ratownictwo Medyczne oraz Politologia.
Wykonywany zawód: ratownik medyczny.
Zainteresowania: przede wszystkim pozytywne nastawienie, które pozwala mi realizować marzenia. Na pozostałych miejscach mogę wymienić książki psychologiczne, sport, muzykę czy podroże z rodziną.
Osiągnięcie z którego jestem dumny: oprócz Nowoczesnego Chorzowa, dumą napawa mnie praca dyplomowa o sygnałach dźwiękowych używanych przez pojazdy uprzywilejowane. Jestem pierwszą osobą w Polsce, która opisała i zbadała szkodliwość natężenia sygnałów w karetce pogotowia. Co mnie zainspirowało? Oczywiście moja praca i to, że mogę dzięki temu pomóc pracownikom, którzy na co dzień są narażeni na tego typu dźwięki. Praca obecnie czeka na opinie z Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi.
Dlaczego pomagam: codzienność jaką spotykam w pracy, pokazuje mi ogrom bólu (nie tylko tego fizycznego) jaki dotyka mieszkańców Chorzowa i ościennych miast. Nie tylko nie pozwalało mi to przejść obojętnie, ale zmusiło mnie to do działania na większą skalę - stąd pomysł na Nowoczesny Chorzów.
Kim dla mnie jest działacz społeczny: to osoba, która działa na rzecz kogoś - poświęcając przy tym swój czas, czy (często) własne środki. Działacz społeczny to dla mnie osoba, która nie patrzy na to ile czasu czy środków jest potrzebnych - to osoba, patrząca na to jak można kogoś uszczęśliwić.
Jak dbam o swoje miasto i otoczenie: przede wszystkim pracuję nad wizerunkiem miasta, nad pozyskiwaniem inwestorów, którzy mogliby upiększyć otoczenie. Staram się reagować szybko i sprawnie na potrzeby wszystkich mieszkańców, działać skutecznie i z pełnym zaangażowaniem. Marzę o tym, aby każdy mieszkaniec Chorzowa był szczęśliwy i nie myślał o życiu w innym mieście.